האם עסקאות נדל"ן בארה"ב משתלמות לישראלים?

יוקר המחייה בארץ לצד בועת הנדל"ן המדוברת, מביאה ישראלים רבים להתעניין ברכישות נכסים להשקעה או מגורים בארצות שונות, כאשר היעד הפופולרי והמבוקש יותר הוא – ארה"ב.

השאלות הנשאלות הן – האם באמת עסקאות אלה משתלמות לישראלים, האם הן כדאיות? והאם המחירים המפתים אכן שווים את המאמץ?

נתחיל עם הנושא הכאוב, והוא הקושי ברכישת דירה בישראל. הקושי בא לידי ביטוי במחירים המופקעים, אך לא רק. מי מכם שעוקב אחר החוקים והיטלי המס, וודאי נתקל בבשורה שהוציאה את בעלי הדירות משלוותם "מס כחלון". החוק קובע כי מס יוטל על דירה שלישית ומעלה החל מחודש ינואר 2017. המס המדובר יהיה כ – 1% מערך הדירה, מעל 2.5 דירות ומעלה המוחזקת על ידי אותם בעלים ועד לגובה של 18 אלף ₪ בשנה. חוק זה עלול להשפיע על משקיעים לרעה ושלא לדבר על השוכרים שאף הם לא יצאו נשכרים.

אך לא די ב"מס כחלון", אם נוסיף למגרש את מס הרכישה, הריביות ושאר חבריהם, נראה כי השקעה באפיקי נדל"ן בארץ אינה המשתלמת ביותר עבור משקיעים המעוניינים לבצע עסקה חלומית שתניב להם רווחים בטווח המידי והארוך.

האם עסקאות נדל"ן עדיין כדאיות בארה"ב?

מאז המשבר הכלכלי הקשה שפקד את ארה"ב בשנת 2008, צנחו מחירי הנדל"ן, מה שגרם לגל של רכישות אטרקטיביות ותשואות גבוהות, אך כעת השאלה הנשאלת היא האם עסקאות אלו עדיין אטרקטיביות? הרי מאז השוק התאושש, המחירים עלו, וכמות הנכסים המוצעים למכירה במכרזים ירדה. כלל פרמטרים אלה נכונים, אך עדיין יש לא מעט הזדמנויות לעסקאות נדל"ן מניבות ורווחיות.

זה הזמן להזכיר כי ארה"ב היא "מעצמה כלכלית" הגדולה בעולם, מקום ללא שום סיכון ביטחוני ביחס לארצנו הקטנטנה. דבר נוסף, ארה"ב היא מדינה שמעודדת את המשקיעים לבוא ולהשקיע בה ויוצרת עבורם מעטפת מושלמת המעניקה להם הטבות מס שניתנות לתושבים ולמשקיעים זרים, מה שיוצר עבורם חממה בטוחה. אם כך, ניתן לומר כי מי מכם שמחפש תחליף רווחי וכדאי יותר מהשקעה בארץ, יוכל למצוא אותה בהשקעה נכונה בארה"ב.

להתחיל ברגל ימין

אין כלל ספק כי אנחנו עם מובחר האוהב אתגרים, הרי עסקאות נדל"ן בארה"ב נשמעות נוצצות ונחשקות וכאלה ששוות הרבה כסף. אולם על מנת להתחיל בתהליך המאתגר, עליכם להגיע עם ידע רב והכנה רצינית. כל שלב בדרך חייב להיעשות בכובד ראש. בשלב הראשוני כדאי להכיר מקרוב את שוק הנדל"ן, את תהליכי העבודה, את ההשקעה ביחס לתשואה, את עתידו של הנכס ועוד כהנה וכהנה.

לסיכום, נדל"ן הוא עסק דינאמי, מכיוון שהוא משתנה מפעם לפעם בכל תקופה מסוימת, לכן רק חברה מקצועית בעלת היכרות עם שוק הנדל"ן בארה"ב תוכל לתת לכם ייעוץ אישי הכולל איתור נכס העונה לדרישות ולתקציב שלכם, ולהציג לכם הזדמנויות איכותיות שיאפשרו לכם עתיד כלכלי טוב יותר.