מידע למשקיע

טיפים לרכישת נדל"ן בארה"ב

שוק הנדל"ן בארה"ב מושך אליו ישראלים ומשקיעים רבים מכל רחבי העולם המעוניינים למצוא אפיקי השקעה מניבים שיאפשרו להם לקום כל בוקר לרווחה כלכלית טובה יותר. מיותר לציין כי רווחי הנדל"ן בארץ כבר אינם משגשגים ואף מאכזבים משקיעים רבים, כך שלא פלא ששוק הנדל"ן בארה"ב קורץ לישראלים רבים. עם זאת, דריסת רגל בזירת הנדל"ן בארה"ב אומנם נוצצת ואף נחשקת, אך היא טומנת בחובה את הצורך בהיכרות מעמיקה ובחינת האופציות בצורה מקצועית ויסודית, על מנת שלא לרכוש חתול בשק מחורר.

אני מביא בפניכם טיפים מצוינים לרכישת נדל"ן נבונה, פשוט לגזור ולשמור.

משמעות בחירת אזור פופולרי להשקעה

שוק הנדל"ן בארה"ב איננו הומוגני והוא מתחלק לתתי שווקים השונים זה מזה. לדוגמא, השקעה בפלורידה אינה זהה להשקעה בקנדה. ההבדלים בין השווקים נובעים מפרמטרים שונים כמו – מיקום, המצב הסוציו-אקונומי באזור, השכלה גבוהה המעידה על חומר אנושי טוב, רמת הפשיעה באזור, האם קיימת הגירה חיובית או שלילית, אזור שבו רמת האי-תפוסה (VACANCY) נמוכה וכן הלאה. בארה"ב מחיר הקרקע אינו משמעותי ביחס לארץ, כמו כן שיטות הבנייה של הבתים זולות יותר. אם כך, חשוב לקחת את כלל הפרמטרים האלה בחשבון טרם רכישת הנכס. 

המסמך שיאפשר לכם לדעת כי ביצעתם רכישה נבונה

יש לא מעט משקיעים שנפלו לעוקץ והונאה דווקא בתהליך רכישת נדל"ן, אך כפי שידוע, בכל תחום ישנו סיכוי ליפול למלכודת זו. אולם, רכישה נכונה מתחילה בהעברת כספי ההשקעה דרך נאמנות לעורך דין או ישירות למוכר.  

בעת רישום הנכס בטאבו על שם הרוכש חשוב להתעקש על קבלת מסמך HUD1. מדובר במסמך המתאר את כל ההוצאות שהיו במהלך המכירה כמו – בכמה נמכר הבית, הוצאות עורך דין, עירייה, ועוד הוצאות שונות. מסמך זה יאפשר לכם שקיפות מלאה בתהליך המכירה, כך שכולם יצאו נשכרים.

בדיקות מקיפות לנכס

ישנן כמה בדיקות מקיפות שיאפשרו לכם לדעת כי ביצעתם רכישה נבונה ואיכותית. אחת מהן היא בדיקת טייטל אינשורנס – TITLE INSURANCE, הכוללת בדיקת שעבודים ועיקולים על הנכס לפני הקניה. במידה והיו שעבודים שחברת הטייטל לא מצאה, יש לכם אחריות לכל החיים. לא אתם תצטרכו לשלם את החובות שהבעלים הקודם הוריש לכם, זו לא תהיה הבעיה שלכם. דבר נוסף הוא – ביצוע בדק בית כתנאי לקבלת הדירה שיאפשר לכם לבחון אם קיימים ליקויים בדירה כמו – בעיות צנרת, בעיות בשלד המבנה, תוספות שאינן חוקיות ועוד.

השלב האחרון – בחירת חברת ניהול מנוסה

ישנה חשיבות רבה לבחירת חברת ניהול אמינה ומקצועית שתדע לסנן עבורכם את הסוחרים הפוטנציאליים ותדאג לעדכן אתכם על כל שלב. פרמטר זה הוא חשוב, שהרי שוכר טוב ישלם בזמן וישמור על הבית שלכם.

לסיכום, רכישת נדל"ן לצרכי השקעה הנה פעולה מורכבת הטומנת בחובה צורך בידע רב ושימת לב לפרטים רבים. על מנת להגיע להחלטות נכונות ולהשיג תשואות מרביות, עליכם להתמקצע בתחום ולהכיר את זירת הנדל"ן על בוריה. ROINVEST כאן כדי לאפשר לכם לבצע תהליך מדויק ומקצועי, ממש מא' ועד ת'. אתם מוזמנים להשאיר פרטים או ליצור קשר.